Brušperk - Heřmanice 10 - 0

SK BRUŠPERK : TJ HEŘMANICE

10 : 0 (5 : 0)

Našim prvním soupeřem v novém SR 2009/2010 byl v sobotu 29.8.2009 celek z Heřmanic.

Zápas se hrál za nepříznivého počasí, za stálého deště, což  nám ovšem vůbec nevadilo. I na těžkém terénu jsme se snažili hrát kombinační fotbal, což se nám dařilo, a soupeř na naši hru nedokázal vůbec odpovědět.

Již  vstup do zápasu se nám vydařil, když v 1.minutě tečoval střelu Martina Korpase do brány Petr Lyčka, čímž se postaral o první gól v sezóně – 1:0. Ve 3.minutě bylo 2:0, když se prosadila nová tvář v našem týmu - Dan Horák.

Naše převaha pokračovala, a výsledkem byly další góly v síti soupeře. Ve 13. a 15. minutě se 2x trefil Martin Korpas – 4:0, v 17.minutě pak svým gólem oslavil premiéru v našem dresu Filip Volný – 5:0. Už v tuto chvíli bylo jasné, že je po zápase.

Hosté  nebyli schopni vůbec ničeho, a my jsme čekali další góly. Ty přišly až po přestávce, neboť šance, které jsme si vypracovali, neskončily díky nedůrazu v koncovce a složitým řešením gólových situací v brance, ale povětšinou mimo ní.

2.poločas se podobal tomu prvnímu pouze s tím rozdílem, že na další gól jsme čekali 14 minut. Po tuto dobu jsme opět byli svědky velkého množství zahozených a nedotažených šancí, ale toto čekání  ukončil ve 49.minutě Filip Volný krásnou střelou k tyči zpoza hranice šestnáctky, a ukázal ostatním jak efektivní je jednoduché řešení – 6:0. O 2 minuty později zvýšil svoji druhou brankou v zápase Dan Horák na 7:0 po vyšachování obrany soupeře.

Za dalších 5 minut to bylo již 8:0 když nepřímý kop uvnitř šestnáctky, zcela zoufale rozehrál Filip Volný a zakončoval Lukáš Červený. Tato situace jen dokazovala úplnou bezmoc hráčů soupeře!!

A pak začal pouze hon na dosažení kýžené DESÍTKY, což  se hráčům i přes prostřídání maximálního počtu hráčů podařilo. V 61.minutě se trefil Pavel Pergler ranou zpoza velkého vápna po zemi k tyči – 9:0, a účet zápasu, desátým gólem v síti soupeře a svůj hattrick zkompletoval o minutu později Martin Korpas10:0!!!

Toto vysoké vítězství však není radno přeceňovat, neboť kvality soupeře odpovídaly průměrnému mužstvu v soutěžích okresního formátu.

Jedná  se POUZE o dobrý vstup do sezóny, NIC jiného!!

Velká  nespokojenost je se slabou a nedůraznou koncovkou, a řešením gólových situací, neboť v zápasech s týmy kvalitativně lepšími se nám toto může vymstít!!!

A tak jediným pozitivem je skutečnost, že se mezi střelce zapsalo 6 hráčů!!

Sestava:

Horák Daniel   Lyčka Petr

(57.min. Dombrovský Filip) (55.min. Šubert Pavel)

Bulava Lukáš  Korpas Martin  Volný Filip  Pergler Pavel

(62.min. Hubálek Adam) (61.min. Teichmann Tomáš)

Hofírek Jiří  Červený Lukáš  Zajac Petr ã  Bill Daniel

(59.min. Weiss Vojtěch)

Bobek Lukáš

Další zápas sehrajeme 5.9.2009 v 9:00 hodin na hřišti nováčka soutěže TJ Sokol Hrabová.