Brušperk - Ludgeřovice 4 : 1

SK BRUŠPERK : TJ LUDGEŘOVICE

4 : 1 (2 : 1)

Ve 3.kole jsme uvítali na domácím hřišti celek TJ Ludgeřovice.

Jestliže jsme před minulým zápasem žehrali na osud a absenci 5 hráčů, tak po týdnu byla situace ještě tragičtější. V pátek před zápasem jsme napočítali 8 marodů!!! Takže páteční noc se nesla ve znamení modliteb za zdraví hráčů. Ty byly sice vyslyšeny, protože všichni zbylí hráči se dostavili na sraz, ale další rány měly teprve přijít.

Vstup do zápasu se i přes obavy vydařil, neboť v 1.minutě se z přímého kopu trefil Lukáš Červený ranou pod břevno – 1:0.

Tímto gólem jsme se uklidnili a pokračovali v tlaku a kombinační  hře. Ale místo jednoduchosti a důrazu v koncovce jsme byli svědky krkolomných řešení těchto situací. Střelecké trápení protrhl až ve 24.minutě Martin Korpas po pěkné kombinaci, kdy svůj výpad po pravé straně za obranu zakončil střelou podél brankáře – 2:0. Ovšem při došlapu si podvrtl pravý kotník. Z původní banality se při ošetření ukázalo, že zranění je vážnější, a tudíž následovalo střídání a odvoz hráče do nemocnice. Výsledek – silně zhmožděné vazy a delší absence!!! Na hřiště šel tedy Vojta Šimon (1998) pro případ krize zapůjčený z mladších žáků.

Zranění  našeho stěžejního hráče ostatní tak poznamenalo, že hned z rozehrání soupeř podnikl útok, a po chybě celé obrany snížil – 2:1. Naštěstí jsme náskok do poločasu uhájili, což bylo to nejpodstatnější.

O pauze bylo nutno hráče povzbudit, protože ztráta Martina a první  inkasovaný gól v soutěži se na nich podepsal.

I do 2.poločasu jsme vstoupili jako do toho prvního. Drželi jsme míč a hrálo se převážně na polovině soupeře. Jenže bez zakončení. To přišlo až v závěru, ve chvílích kdy se zdálo, že se soupeř nadechuje k závěrečnému tlaku.

V 67.minutě po krásné akci Vojty Šimona a Dana Horáka, a jejich kolmém vysutí Pavla Perglera mezi obránce. Ten střelou na vzdálenější tyč zvýšil naše vedení na 3:1.

O minutu později se prosadil náš nejlepší hráč zápasu a kapitán  Petr Zajac, když střelou z přímého kopu stanovil konečný výsledek na 4:1 střelou pod břevno.

Sečteno, podtrženo:

Povinné  vítězství, 3 vydřené body a ztráta klíčového hráče. A to po zápase ulehli s teplotami další 2 hráči!!!

Daň  za toto vítězství byla tentokrát až příliš vysoká, protože listina marodů se rozšířila na 11 hráčů!!

Doufáme, že se v týdnu několik hráčů vrátí, jinak bude situace HODNĚ  KRITICKÁ!!!