Hrabová - Brušperk 0 : 8

TJ SOKOL HRABOVÁ  : SK BRUŠPERK

0 : 8  (0 : 3)

Dalším soupeřem byl nováček soutěže Sokol Hrabová, na jehož hřiště jsme zavítali 5.5.2009.

Již  v týdnu se nám ovšem začínali hromadit omluvenky hráčů, což  nám před zápasem dělalo i přes poměrně široký kádr velké starosti. Nakonec chybělo pouze 5 hráčů!!

Začátek zápasu se opět odehrál za deštivého a chladného počasí, nicméně  od úvodního hvizdu jsme dokazovali, že i tady jsme přijeli s cílem získat body.

Hra plná přihrávek po zemi a pohybu byla zbraň na soupeře majícího výškovou převahu. Sice nám zatrnulo, když ve 3.minutě spálil 100% šanci Matouš Pchálek, ale uklidnění přinesla 9.minuta, když se trefil Filip Volný a otevřel skóre zápasu – 1:0.

Ve 13.minutě to bylo 2:0, když se v šestnáctce dobře orientoval Petr Lyčka. Díky 2 gólům jsme se uklidnili a diktovali tempo hry, a domácím nedovolili se prosadit do koncovky. V této fázi zápasu stojí za zmínku nastřelená tyč a břevno Pavlem Perglerem.

Účet 1.poločasu uzavřel ve 27.minutě svým druhým gólem Filip Volný, když se krásně trefil zpoza velkého vápna k tyči – 3:0.

I do druhého poločasu jsme vstoupili koncentrovaně s cílem co nejdříve soupeře definitivně zlomit, což odstartoval 2 minuty po přestávce Pavel Pergler, který konečně trefil bránu – 4:0.

Poté  jsme zvolnili, a přenechali aktivitu domácím. To se nám málem nevyplatilo, ale 3 pokusy o zakončení jsme zblokovali.

V 52.minutě protrhl střeleckou smůlu Matouš Pchálek, a důrazem v pokutovém území, střelou k tyči zvýšil na 5:0.

O 2 minuty později přišel nejkrásnější moment zápasu. Lukáš Bulava po rohu domácích sebral na hranici vlastní šestnáctky míč, a slalomem podél čáry přes 5 domácích hráčů včetně brankáře dovezl míč až do prázdné brány – 6:0!! Dal tak vzpomenout na sólo Libora Žůrka z mistrovské sezóny 2003/04 FCB proti Brnu.

Za další 3 minuty později se po rohu prosadil Matouš Pchálek, a střelou přes hlavu zvýšil na 7:0.

Po tomto gólu se už zápas pouze dohrával, neboť domácí  rezignovali. Úplný konec zápasu pak obstaral Jirka Hofírek, když si sběhl na náš rohový kop, a po dvou výměnách míče s Lukášem Červeným se nádherně trefil z hranice velkého vápna do vzdálenější šibenice, a podtrhl svůj výkon a aktivitu – 8:0.

Poté  už ligový rozhodčí Handlíř zápas ukončil, a jeho závěrečný  hvizd znamenal náš zisk 3 bodů. Bodů o to důležitějších že je vezeme z venkovního hřiště, a v sestavě, ve které nám chybělo 5 hráčů. Ale všichni ti, kteří do zápasu zasáhli si za svůj výkon toto vítězství zaslouží!!

Příští  týden nás ovšem čeká domácí zápas, ve kterém MUSÍME tyto body z venku potvrdit, jinak pozbudou na ceně!!

Sestava:

Pchálek Matouš   Lyčka Petr

(57.min. Dombrovský Filip) (61.min. Hasalík Ondřej)

Bulava Lukáš  Volný Filip  Pergler Pavel  Hubálek Adam

(54.min. Šubert Pavel)

Hofírek Jiří  Červený Lukáš  Zajac Petr ã  Weiss Vojtěch

Bobek Lukáš

Další zápas sehrajeme 12.9.2009 v 9:00 hodin na domácím hřišti s mužstvem TJ Ludgeřovice.