Hlubina - Brušperk 0 : 3

UNIE HLUBINA : SK BRUŠPERK

0 : 3 (0 : 0)

V sobotu 10.10.2009 pokračovala soutěž 7.kolem. Po dvou nepovedených výkonech přišel čas nápravy na hřišti Hlubiny. Do zápasu jsme opět nastoupili v neúplném složení, ale na to jsme si už letos zvykli. Nicméně absence 3 klíčových hráčů se ukázala jako zásadní právě v tomto zápase, neboť soupeř odmítající hrát fotbal, sázel na důraz a nakopávané míče. Právě v těchto chvílích by přítomnost těchto hráčů byla důležitá.

Celý  zápas poznamenalo deštivé a chladné počasí, nicméně s ním a absencemi jsme se vyrovnali, a to zejména velkou bojovností a nasazením po celý zápas, což nakonec přineslo kýžené body.

Zpočátku jsme měli hru ve své moci, a vyústěním této převahy byl ve 14.minutě po rohovém kopu nádherný halfvolej Lukáše Bulavy z 18-ti metrů, který bohužel skončil na tyči, a další 2 100% šance.

Postupem jsme se ale stále více přizpůsobovali hře domácích, a tak se ze hry stávala nakopávaná v podání obou mužstev. Konec jí učinil až poločasový hvizd rozhodčího - 0:0.

Přestávku jsme využili ke zklidnění hráčů, zdůraznění našich představ o naší hře a zahřátí.

Nutno říci, že poločasové pokyny přenesli hráči na hřiště  v plné míře, a hrou po zemi a do křídelních prostor dělali soupeři problémy. Bylo jen otázkou času, kdy vstřelíme gól.

Ten na sebe nechal čekat až do 46.minuty, když po kombinaci po levé straně hřiště otevřel skóre zápasu Tomáš Teichmann střelou pod břevno – 1:0. I nadále jsme pokračovali v kombinační hře, která na soupeře platila.

V 56.minutě zvýšil po kombinaci z pravé strany Dan Horák střelou k tyči na 2:0. Gól soupeře asi zlomil v jeho snaze o přijatelný výsledek, ale je nutno vyzdvihnout naše hráče, kteří oproti předcházejícím zápasům nepolevili v bojovnosti a nasazení, a pokračovali v předváděné hře, které soupeř nestačil, a začal se uchylovat k faulům a diskusím s rozhodčím.

Poslední  gólový zápis zápasu přinesla 66.minuta, když se k vyražené střele dostal Petr Lyčka, a střelou do prázdné brány stanovil konečné skóre zápasu – 3:0.

Po této brance přestali mít domácí jakýkoliv zájem o hru, a jediné na co se zmohli bylo pokřikování a zesměšňování našeho nejlepšího hráče Lukáše Bulavy. Ten se jím za to odměnil tím, že jim po zápase podal ruku, poděkoval a myslel si své.

K zápasu je nutno říci, že postavení obou mužstev v tabulce svádělo k určitému podcenění a myšlenkám na 3 jednoduché a povinné body, ale skutečnost byla jiná.

Na body jsme dosáhli především bojovností, nasazením a 100% plněním si svých povinností po celý zápas, což je oproti minulým zápasům výrazný posun v přístupu hráčů. Teď je nutné, aby si hráči uvědomili, čím získali body, a tyto prvky přenesli i do dalších zápasů, a ty se postupně staly automatismy.

Sestava:

Pchálek Matouš    Lyčka Petr

(57.min Hasalík Ondřej)            (67.min. Šubert Pavel)

Teichmann Tomáš  Horák Daniel  Bill Daniel  Bulava Lukáš

Pergler Pavel

Hofírek Jiří    Weiss Vojtěch

Zajac Petr ã

Bobek Lukáš

Dalším zápasem před závěrečným „anglickým“ týdnem je domácí utkání s týmem Sokola Hrabůvka, které sehrajeme 17.10.2009 od 9:00 hodin.