Frenštát - Brušperk

TJ EPO FRENŠTÁT p.R. : SK BRUŠPERK

1 : 1            (0 : 0)

Po čtrnáctidenní pauze způsobené počasím pokračovala soutěž 25.10. zápasem ve Frenštátě. Do zápasu jsme nemohli nasadit Filipa Volného, který po sobotním tréninku ulehl s teplotami, a proto jsme opět (po kolikáté už!!) museli improvizovat.

Zápas hraný na kvalitním terénu a za slunečného počasí od úvodu ukázal, že se střetly 2 kvalitní týmy, právem hrající ve špici tabulky.

V 1. poločase byla hra víceméně rozháraná, a to na obou stranách. Více než fotbalu, jsme si užili  nakopávaných míčů, a boj obou mužstev. Obrany obou mužstev však nedovolily nikomu skórovat, a tak se do kabin šlo za stavu 0:0.

Od úvodu 2. poločasu jsme zvýšili aktivitu, a snažili se využívat křídelních prostor k útokům. Ve 39.minutě jeden z nich vyšel, když přízemní centrovaný míč prošel podél celé domácí brány, na jejíž levé tyči číhal Lukáš Bulava, který střelou bez přípravy dostal míč do sítě – 1:0!!!

Pak jsme opět zcela nepochopitelně přenechali aktivitu domácím hráčům, čímž jsme se dostali pod tlak, nicméně obrana fungovala bezchybně, a stále jsme hájili vedení.

Rozhodnutí zápasu nastalo v 64.minutě.

Zcela jasné zahrání domácích do zámezí otočil hlavní rozhodčí (Kyselý) na domácí roh. Po jeho zahrání, 2 domácí hráči opět zcela JASNĚ faulovali našeho brankáře Lukáše Bobka, čímž mu zabránili jakkoliv reagovat na situaci, a vyloženě i s pomocí rozhodčího dotlačili míč do sítě – 1:1!!

Po následných vehementních protestech podpořených i peprnějšími výrazy jsem byl vykázán z lavičky, prý za urážky rozhodčího. I teď, s odstupem času musím konstatovat, že vzhledem k výkonu, který rozhodčí podal, nešlo o urážky, ale pouze o nazvání věcí pravými jmény.

Gól v naší síti, jako by naše hráče opět nastartoval, a znovu začali hrát a bojovat. Najednou jsme ovládli hru, soupeři nepůjčili míč, a na jejich bránu se valil útok za útokem.

Vyústěním převahy pak byla situace ze 2 minuty nastavení, když se centr dostal na malé vápno ke zcela osamocenému Danu Horákovi. Ten ale bohužel zcela nepochopitelně prázdnou bránu přestřelil!!!

O minutu později se ještě dostal domácí hráč po brejku za naší obranu, která to řešila jasným faulem volajícím minimálně po ŽK ne-li po ČK, ale rozhodčí pokračující ve svém „kvalitním výkonu“ hru ani nepřerušil. Po 6 minutách nastavení tak byl konec.

Skončil nejen zápas, ale i 2 série. Poprvé v sezóně jsme ztratili body, a zároveň inkasovali první gól na hřištích soupeřů.

K samotnému zápasu se sluší dodat, že výsledek je spravedlivý, neboť obě mužstva podala kvalitní výkon, ale cesta k němu měla být jiná. Dále je nutné říci, že zápas takových soupeřů by si jistě zasloužil jiného a hlavně kvalitnějšího rozhodčího, který si uvědomí, že on je tu pro hráče, a ne hráči pro něj!!! Taktéž byl zápas poučný (doufám) pro naše hráče, a to hlavně z pohledu jejich přístupu k zápasu a nutnosti bojovat naplno po celou dobu zápasu, protože kdyby tuto bojovnost a nasazení předvedli po celý zápas nepřišli by o 2 body.

Sestava:

Horák Daniel                                                      Lyčka Petr

Bulava Lukáš                     Pchálek Matouš                 Pergler Pavel                     Bill Daniel

(59.min. Teichmann Tomáš)

Hofírek Jiří                          Červený Lukáš                  Weiss Vojtěch

Zajac Petr ã

Bobek Lukáš

Dalším zápasem bude domácí utkání s týmem FC Biocel Vratimov, které sehrajeme ve středu 28.10.2009 od 15:00 hodin.