Brušperk - Svinov 5 : 2

SK BRUŠPERK : TJ VÍTKOVICE - SVINOV

5 : 2 (3 : 2)

V sobotu 4.10.2009 bylo na pořadu další, již 6.kolo, kterým jsme se přehoupli přes první čtvrtinu soutěže, a nás čekal na domácí půdě soupeř ze Svinova. O tom, jak jsou zápasy s tímto soupeřem vyrovnané, svědčí bilance z minulé sezóny, kdy jsme sice oba zápasy vyhráli, ale po velkém boji (1:0 doma, 2:0 venku).

Ani v tomto zápase nás neopustila smůla, neboť z důvodů  zranění, nemocí a absencí chyběli 4 hráči základní  sestavy (stoper, oba střední záložníci a útočník). Nezbývalo nic jiného než se s tím vypořádat.

I přes varování a naléhavé nabádání hráčů  k plnění udělených pokynů, přistoupili hráči k zápasu velice vlažně, což pocítili hned v úvodu. Ve 2.minutě se soupeř ujal vedení po rohu, když lehkou hlavičku neudržel brankář Bobek – 0:1. Poprvé v soutěži jsme prohrávali, a byli jsme zvědaví, co to s mužstvem udělá.

Naše odpověď byla rychlá. V 7.minutě zatáhl po pravé straně hřiště míč Tomáš Teichmann, a střelou pod břevno z hranice šestnáctky vyrovnal – 1:1. O 2 minuty později byl v hlavní roli Tomáš Teichmann. Jeho krásný centr napálil Dan Horák halfvolejem pod břevno soupeřovy brány – 2:1!!

V tu chvíli jsme si mysleli, že se mužstvo nastartuje a začne hrát fotbal, ale to jsme se šeredně mýlili. Jako by si hráči řekli, že už je to v POHO, a soupeř se složí bez našeho přičinění. Z tohoto omylu je hráči Svinova vyvedli během 10-ti minut. Převzali aktivitu, a výsledkem byla rychlá akce po naší levé straně, centr a střela se kterou nemohl brankář nic dělat – 2:2.

V té chvíli si asi hráči uvědomili, že to žádná POHODA nebude, a teprve začali hrát. Najednou se plnily pokyny trenérů, soupeř byl obsazován, míče „chodily“ po zemi do stran, … a přicházely i šance. Jednu z nich využil ve 28.minutě Dan Horák a zajistil vedení i poločasový výsledek - 3:2.

V kabině hráči asi očekávali „vítr“, ale po tom, co jsme byli nuceni shlédnout, na něj nebyly síly!! Nicméně proslov, který museli vyslechnout si asi pamatovali i při nástupu do 2.poločasu, neboť konečně začali hrát hru, jakou si představujeme. Je pravdou, že někteří nehráli na svých postech, ale poprali se s tím, a body vyloženě urvali bojovností.

Hned v úvodu 2 půle se opět prosadil Dan Horák, a zvýšil na 4:2 a završil svůj hattrick. Tato branka sice přinesla uklidnění, ale na rozdíl od předešlých zápasů ne v negativním smyslu. Hráči pokračovali v kombinační hře.

Výsledkem tohoto snažení byla branka Dana Billa v 51.minutě, když se trefil z 20-ti metrů k tyči – 5:2, a uzavřel skóre zápasu.

Bojovností a chtěním jsme urvali povinné body, nicméně je třeba říci, resp. opakovat se, že i přes vítězství, (na způsob a výkon se prý historie neptá) si hráči musí sáhnout do svědomí, a odpovědět si na otázku zda toto je ten fotbal, který chtějí hrát a předvádět divákům. Za sebe mohu říci, ŽE NE!!!!!!

Sestava:

Horák Daniel   Lyčka Petr

(54.min. Hasalík Ondřej)

Šubert Pavel  Bill Daniel  Bulava Lukáš  Teichmann Tomáš

(54.min. Hubálek Adam) (66.min Šubert Martin)

Hofírek Jiří  Pergler Pavel  Zajac Petr ã  Weiss Vojtěch

Bobek Lukáš

Napravit pošramocenou pověst se pokusíme v zápase s Unií Hlubina 10.10.2009 v 9:00 hodin na jejím hřišti.