Brušperk - Vratimov 2 : 0

SK BRUŠPERK : FC BIOCEL VRATIMOV

2 : 0            (1 : 0)

Ve středu 28.10.2009 pokračovala soutěž vloženým kolem domácím zápasem s týmem FC BIOCEL Vratimov. Opět bez středních záložníků jsme vyběhli k dalšímu důležitému zápasu s týmem z popředí tabulky a povinností naplno bodovat, jinak bod, přivezený z Frenštátu pozbude na ceně.

Od úvodního hvizdu byla hra celkem vyrovnaná, a hra se odbývala mezi šestnáctkami. Více obrany opět nedovolily. Ale v 10.minutě vnikl do pokutového území Dan Horák, kličkou se vyhnul obránci, který ho fauloval, z čehož rezultovala penalta. Tu proměnil Lukáš Červený střelou k tyči – 1:0.

I poté byla hra vyrovnaná, pouze s tím rozdílem, že se ke slovu dostávali i útočníci. My jsme se snažili kombinovat a roztahovat hru do stran, a hrozit následnými centry. To se nám víceméně dařilo, ale bohužel bez důrazu a přesnosti v zakončení. To předvedl ve 39.minutě Pavel Pergler, který se prosadil středem hostující obrany, a naštěstí volil umístěnou střelu po zemi k tyči, na kterou hostující brankář nedosáhl – 2:0. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Druhý poločas přinesl stejný obraz hry jako ten první, pouze s tím rozdílem, že hosté začali stupňovat tlak, naštěstí pro nás bez střeleckého zakončení. Naši hráči však odolávali, a podnikali rychlé protiútoky.

V 55.minutě došlo k jediné chybě naší obrany, když hostující hráč vnikal do našeho pokutového území, a na jeho hranici byl zastaven Lukášem Červeným. Hosté se dožadovali penalty, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.

Na narůstající tlak jsme reagovali střídáním hráčů, a jeden z nich připravil možná klíčový moment zápasu. Hosté v těchto chvílích již měli nervy na pochodu, začali se více soustřeďovat na diskuze, a jejich podráždění se zvyšovalo. Své nervy na uzdě nakonec neudržel hostující stoper, když bez míče udeřil Matouše Pchálka a po zásluze byl vyloučen. Tím se hosté de facto připravili o možnost závěrečného náporu a alespoň korekci výsledku.

Dalšími taktickými střídáními a držením míče jsme dovedli zápas do vítězného konce, což bylo důležité, zvláště před následujícím zápasem s dosavadním lídrem tabulky Starou Bělou.

Díky tomuto zápasu se opět naši hráči přesvědčili, že je nutné KAŽDÝ zápas MAKAT na 100% CELÝCH 70.MINUT, a každé polevení může být potrestáno!!

Doufejme, že toto poznání přišlo v ten nejsprávnější čas, protože smůly jsme snad měli na podzim už DOST!!!

Sestava:

Horák Daniel                                                      Lyčka Petr

(59.min. Pchálek Matouš)                               (69.min. Hubálek Adam)

Bulava Lukáš                     Pergler Pavel                     Bill Daniel                            Teichmann Tomáš

(67.min. Šubert Pavel)

Hofírek Jiří                          Červený Lukáš                  Weiss Vojtěch

Zajac Petr ã

Bobek Lukáš

Dalším zápasem bude zápas podzimu, který sehrajeme v neděli 1.11.2009 od 10:00 hodin na hřišti Sokola Stará Bělá.