St.Bělá - Brušperk 3 : 4

SOKOL STARÁ BĚLÁ : SK BRUŠPERK

3 : 4       (2 : 2)

V neděli 1.11.2009 nastal pro nás všechny DEN D!! Zápas s dosud zcela suverénním mužstvem Sokola Staré Bělé na jeho hřišti.

Zápas, jenž měl začít v 10:00 hodin byl nakonec o 20 minut odložen z důvodu mlhy.

V 10:25 to začalo.

Domácí zahájili náporem, patrně s cílem vstřelit rychlý gól, a co nejdříve rozhodnout. My, vědomi si ohromné síly domácích útočníků jsme od úvodu zvolili taktiku DŮSLEDNÉHO, v obranné fázi až osobního bránění obou domácích hrotů, a trpělivosti. Taktéž se nám dařilo na rozdíl od minulých zápasů maximálně a hlavně efektivně využívat křídelních prostorů, kde se zdál být soupeř nejvíce zranitelný. V 8.minutě, po jednom z takových rychlých kontrů domácí odvrátili na roh. Ten rozehrál Lukáš Červený nakrátko přímo proti noze Dana Horáka, a ten z rohu šestnáctky za přispění teče domácího obránce propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0!!!

Tím, jako by dostal domácí plán o rychlém rozhodnutí první trhlinu. Pokračovali sice v útocích, ale obrana držela, a co prošlo, likvidoval Lukáš Bobek. Nicméně v 19.minutě po první nedůraznosti našich řad soupeř vyrovnal střelou k tyči – 1:1.

Domácím se vrátilo sebevědomí, ale naši hráči pokračovali ve hře, kterou jsme zvolili. A tato nesla úspěchy. Ve 29.minutě, tentokrát po akci po pravé straně, se míč dostal k Pavlu Perglerovi, ten se prosmýkl domácí obranou, a překonal brankáře střelou ke vzdálenější tyči – 2:1!!!

Za další 2 minuty však bylo opět vyrovnáno. Po sérii rohových kopů, a jednom nedůrazném odkopu, se dostal soupeř k míči a střele prošla houštinou těl a zapadla k tyči – 2:2.

Již spěl do přestávky, když se z ničeho nic zjevil zcela osamocený Petr Lyčka sám před domácím brankářem. Ten jeho střelu vyrazil opět k jeho nohám, ale podruhé již nedokázal přesně zamířit a střílel vedle! Škoda, do šaten by se šlo lépe.

Do 2.poločasu jsme provedli 1 změnu, když šel na hřiště ještě ne zcela zdravý Filip Volný, s úkolem podržet míč, a otupit soupeřův očekávaný tlak.

do druhé půle jsme nastoupili zcela soustředění a odhodlaní se o výsledek porvat. Nicméně tentokrát to byli domácí, kteří se poprvé v zápase ujali vedení. Ve 48.minutě, se po rychlém přenesení hry dostal domácí hráč ke střele. Tuto ještě brankář Bobek vyrazil, ale druhý útočník (pravděpodobně v ofsajdové pozici) míč dorazil do sítě – 2:3.

Poprvé jsme v zápase prohrávali, ale zdálo se, že tento gól spíše pomohl nám než domácím. Začali jsme zvyšovat obrátky, a zatlačili domácí. Ti si mnohdy pomáhali fauly, za což byli trestání žlutými kartami. Náš tlak se stupňoval, a v 53.minutě mohlo být vyrovnáno, to když se v pokutovém území uvolnil Filip Volný, ale jeho střelu zastavila tyč!!

V 55.minutě byl náš tlak korunován, když se po krásném vysunutí podél postranní čáry prosadil Petr Lyčka. Jeho centr prolétl podél celé domácí brány až na zadní tyč, kde číhal Lukáš Bulava, a bez přípravy zasunul míč do brány – 3:3!!!

Domácí byli jako opaření, ale pro naše hráče to byl signál – teď máme navrch!! Stále si bezchybně plnili obranné povinnosti, a navrch přidávali nebezpečné protiútoky, kterým již domácí přestávali stačit. Vyvrcholení našeho tlaku, a zápasu přišlo minutu před koncem. To po kolmici mezi obránce vnikl do vápna Lukáš Bulava, vyhnul se obránci, který ho sice vytlačil ze střelecké pozice, ale vzápětí jej poslal nepochopitelným faulem zezadu na trávník, a přišlo to co muselo – PENALTA!!

Je nutno říci, že v takovém zápase, za takového stavu a v takovém čase, jít na penaltu bylo i kus hrdinství a odpovědnosti. Tuto odpovědnost na sebe naložil zástupce kapitána Lukáš Červený. Soupeř se ho snažil rozhodit, když si musel ještě míč přerovnat, ale pak přišel rozběh, kop, a ……Míč zaplul k opačné tyči než volil domácí brankář – 4:3!!!!

V tu chvíli padli domácí na trávník jako podťatí. Bylo jim jasné, že je konec. Lukášovy oslavy gólu byly rozhodčím ohodnoceny žlutou kartou (viz video), ale pokračovalo se dál. Ještě 3 minuty, které jsme ubránili, resp. odehráli daleko od brány, A BYL KONEC!!!!!!!!!

Za to, co naši kluci v tomto zápase předvedli je nutno před nimi smeknout. Úkoly plnili do puntíku, přidali ohromné nasazení a bojovnost, kamarádství a partu. Za dobu co jsem v Brušperku byl toto nejlepší zápas a výkon, jaký hráči předvedli. Nutno ale podotknout, že jsem tento výkon musel sledovat z povzdáli z důvodu disciplinárního trestu. Ale i přesto hráčům děkuji, a rovněž tak mým kolegům Radkovi Šimonovi a Markovi Hubálkovi.

Nicméně sezóna ještě neskončila, a nás čeká poslední zápas. Zápas možná ještě těžší než ten který jsme odehráli. Zápas ve kterém MUSÍME body z venku potvrdit, zápas se soupeřem, který nemá co ztratit, zápas domácí, zápas, který musíme vyhrát. A to je vždycky těžší než pouze překvapit.

Sestava:

Horák Daniel                                                      Lyčka Petr

(69.min. Šubert Pavel)

Bulava Lukáš                     Pergler Pavel                     Bill Daniel                            Teichmann Tomáš

(67.min. Pchálek Matouš)                          (36.min. Volný Filip)

Hofírek Jiří                          Červený Lukáš                  Weiss Vojtěch

Zajac Petr ã

Bobek Lukáš

Posledním zápasem podzimní části bude domácí zápasí s mužstvem Sokola Hrabůvka, který sehrajeme v sobotu 7.11.2009 od 9:00 hodin.