Pustkovec - Brušperk 0 - 7

SOKOL PUSTKOVEC : SK BRUŠPERK

0 : 7 (0 : 3)

V neděli 27.9.2009 jsme zajížděli k dalšímu venkovnímu mistrovskému zápasu. Tentokrát nás los zavedl do Pustkovce, k soupeři zcela beznadějně připoutanému ke dnu tabulky. A to, že je tam oprávněně se ukázalo již od úvodního hvizdu rozhodčího.

Do zápasu jsme vstoupili opravdu impozantně.

Ve 2.minutě se nejlépe orientoval po rohovém kopu Petr Lyčka a otevřel skóre dorážkou pod břevno – 1:0. V 7.minutě se individuálně prosadil Matouš Pchálek2:0. O minutu později se střelou pod břevno zpoza šestnáctky prosadil Pavel Pergler3:0, a bylo po zápase!

Mnozí  přítomní si jistě kladli otázku kolik gólů  tomuto neškodnému soupeři ještě  nadělíme, ale ouha!!

To bylo alespoň pro 1.poločas vše, neboť tímto gólem jsme zcela přestali hrát, tlačit se do koncovky, hrát jednoduše a v pohybu, a úplně jsme se přizpůsobili „hře“ domácích.

To, že jsme domácí nepustili na svoji polovinu hřiště naši předváděnou „hru“ vůbec neomlouvá!! Za zmínku stojí  již jen penaltový zákrok na Petra Lyčku, který rozhodčí z důvodu jen jemu známých neodpískal.

V poločase bylo nutno hráčům důrazně vysvětlit, že takto si jejich hru vůbec nepředstavujeme, nevedeme je k tomu, a že kromě  gólů je nutno předvést i výkon!!!

Změnou rozestavení do 2.poločasu se sice tlak ještě zvýšil, ale opětovné trápení v koncovce a vymýšlení místo jednoduchosti nás připravili nejen o několik gólů, ale trenéry i o mnoho nervů.

Střelecké  trápení protrhl až ve 44.minutě Petr Zajac po střele zpoza šestnáctky – 4:0. A jako by chtěl ostatním ukázat, že to jde. O 2 minuty později se podruhé prosadil Petr Lyčka střelou z úhlu na vzdálenější tyč – 5:0. V 50.minutě se rovněž podruhé v zápase prosadil Pavel Pergler6:0.

Bohužel tomuto gólu předcházelo zranění Filipa Volného, kterého jsme museli střídat.

Na hřiště, a na jeho post ve středu zálohy nastoupil Vojta Šimon. A za 20 minut toho stihl opravdu dost. Nejenže přihrávkami do křídelních prostor zásoboval krajní záložníky, ale v 60.minutě svůj povedený výkon korunoval gólem, když se prosadil střelou ze 20-ti metrů – 7:0 a uzavřel účet zápasu!!

Povinnost byla splněna. Do tabulky nám přibyly další 3 body, ale po tragickém výkonu celého mužstva. Tyto body nás opět stály zranění  stěžejního hráče, ale na to si v této sezóně již pomalu zvykáme.

Nicméně  zpět k hodnocení. Je opravdu nejvyšší čas, aby se hráči vzpamatovali a vzpomněli si na to, co jsme si řekli před sezónou, neboť s podobnými výkony si nezasloužíme být tam, kde jsme!!!

Sestava:

Pchálek Matouš   Lyčka Petr

(61.min. Šubert Pavel)           (54.min. Niemczyk Jiří)

Bulava Lukáš  Volný Filip  Pergler Pavel  Bill Daniel

(50.min. Šimon Vojtěch)    (36.min. Teichmann Tomáš)

Hofírek Jiří  Červený Lukáš  Zajac Petr ã  Weiss Vojtěch

Bobek Lukáš

(57.min. Hofírek Vojtěch)

Dalším mistrovským zápasem, bude utkání s celkem TJ Vítkovice – Svinov, který sehrajeme 3.10.2009 v 9:00 hodin na domácím hřišti.